ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում պատռել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու առաջարկով նամակը, որը հասցեագրվել է ԱԺ բոլոր պատգամավորներին անհատապես։
Նա իր հրապարակումը վերնագրել է «իմպիչմենտի վախճանը»։
Թորոսյանն ընթերցել է հասարակական քաղաքական գորխիչ Էդգար Ղազարյանի նամակը՝ այն որակելով «խեղկատակություն»։
«Ինչքա՞ն կարելի է տկարամիտ լինել, որ նման բան նախաձեռնեն մի ԱԺ-ում, որն ունի մեծամասնություն, որը ձևավորվել է ազատ և արդար ընտրությունների միջոցով, որտեղ ընդդիմությունը չունի բավարար ձայներ նման գործընթաց սկսելու համար»,–ասել է Թորոսյանը։
Նա հավելել է, որ դա արվում է 2-3 օր մեդիադաշտում աղմուկ բարձրացնելու համար։
«Արթուն ենք» շարժման անունից Ազգային ժողովի պատգամավորներին ուղղված անհատական նամակների հանձնումից առաջ շարժման անդամ Նարեկ Մալյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանում իշխանափոխության միակ հնարավոր ճանապարհը մնում է իմպիչմենտի նախաձեռնությունը։ Լրագրողի ճշտող հարցին՝ արդյոք եղել է կողմ քվեարկելու ակնարկ, Մալյանը դրական է արձագանքել։

Депутат Национального собрания Армении от фракции «Гражданский договор», председатель постоянной комиссии по вопросам здравоохранения Арсен Торосян в прямом эфире на Facebook разорвал письмо с предложением выразить недоверие премьер-министру Николу Пашиняну. Это письмо было направлено каждому депутату индивидуально.
Торосян озаглавил свою трансляцию «Конец импичмента».
Он зачитал письмо общественно-политического деятеля Эдгара Казаряна, охарактеризовав его как «шутовство».
«Насколько нужно быть недальновидным, чтобы инициировать подобный процесс в парламенте, где большинство сформировано посредством свободных и справедливых выборов, и где у оппозиции нет достаточного количества голосов для начала такого процесса», — отметил Торосян.
Он добавил, что цель этой инициативы — создать шум в медиаполе на 2–3 дня.
До вручения персональных писем депутатам парламента от имени движения «Пробуждение» его представитель Нарек Малян заявил, что инициатива импичмента остается единственным возможным путем смены власти в Армении. На уточняющий вопрос журналиста о наличии намека на необходимость голосования за импичмент Малян ответил утвердительно.