2 Մայիս 2025 - 12:37 AMT
Գյումրիի քաղաքապետի առաջին տեղակալ է ընտրվել Ավետիս Առաքելյանը. նախագիծը հավանության է արժանացել ավագանու նիստում։Առաքելյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել ավագանու 33 անդամից 17-ը, ՔՊ խմբակցությունը ձեռնպահ էր։
Նա կոմունիստական կուսակցության ավագանու ցուցակի երկրորդ համարն է զբաղեցնում, Վարդան Ղուկասյանի փեսան է, Սամվել Բալասանյանի պաշտոնավարման տարիներին եղել է ավագանու «Հայկական վերածնունդ» խմբակցության անդամ, հայտնում է Radar.am-ը։
«Կապ չունի, որ իմ փեսան է, շատ պատասխանատու եմ ու պահանջելու եմ իրենից ավելի շատ, քան որևէ մեկից։ Շատ դժվար է ինձ հետ աշխատելը, շատ խիստ եմ լինելու յուրաքանչյուր հարցի վերաբերյալ», – ընդգծել է քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։
Երկրորդ տեղակալի պաշտոնը վստահվել է Գագիկ Մանուկյանին, ով Վարդան Ղուկասյանի ղեկավարության տարիներին պարբերաբար զբաղեցրել է փոխքաղաքապետի պաշտոնը։ Նա նաև նախկինում ԱԺ պատգամավոր է եղել և հանդիսանում է Հայկոմկուսի Գյումրու քաղկոմի քարտուղարը։
Վարդան Ղուկյասյանը, որը 1999-2012 թվականներին ղեկավարել է Գյումրի քաղաքը, կրկին ընտրվել է Գյումրիի քաղաքապետ։

2 Май 2025 - 14:17 AMT
Аветис Аракелян избран первым заместителем мэра Гюмри. Соответствующее решение одобрено на заседании городского совета. Из 33 членов совета за него проголосовали 17, представители фракции «Гражданский договор» воздержались.
Аракелян занимает вторую строчку в списке Коммунистической партии в городском совете и является зятем мэра Вардана Гукасяна. Во время правления Самвела Баласаняна он был членом фракции «Армянское возрождение», сообщает «Radar.am ».
«Не имеет значения, что он мой зять. Я несу за него особую ответственность и буду требовать с него больше, чем с кого-либо. Со мной работать очень трудно — я буду строг по любому вопросу», — подчеркнул мэр Вартан Гукасян.
Пост второго заместителя мэра получил Гагик Манукян, который при прежнем руководстве Гукасяна неоднократно занимал эту должность. Ранее он был депутатом парламента и сейчас является секретарем Гюмрийского горкома Коммунистической партии.