8 Մայիս 2025 - 13:41 AMT
Մայիսի 7-իn, ժամը 22:22-ի սահմանում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տան տանիքը, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
«Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել Խնածախի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Մարտի 31-ին ժամը 00:50-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ էին բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով բնակելի տուն էր վնասվել։

8 Май 2025 - 15:06 AMT
Около 22:22 7 мая подразделения Вооружённых сил Азербайджана открыли огонь по направлению села Хнацах Сюникской области, в результате чего была повреждена крыша жилого дома, сообщает Министерство обороны Армении.
Жертв и пострадавших в результате инцидента нет.
«Призываем азербайджанскую сторону расследовать факт обстрела жилого дома в Хнацахе и выступить с публичными разъяснениями», — говорится в сообщении ведомства.
Аналогичный инцидент произошёл 31 марта около 00:50, когда азербайджанские подразделения открыли огонь по Хнацаху, тогда также был повреждён жилой дом.