Հասարակական քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ հաղորդում է ներկայացրել գլխավոր դատախազին ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից «խտրական վերաբերմունքի ցուցաբերման» հիմքով։
«Մայիսի 12–ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից քաղաքացիների ընդունելության ժամանակ միայն ինձ ընդունելության չարժանացնելու դեպքի առիթով, այսօր հաղորդում եմ ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին։
Ռուբեն Ռուբինյանի գործողություններում առկա է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 203-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նկարագրվող ենթադրյալ հանցագործության հատկանիշներ, այն է անձի հանդեպ խտրականության ցուցաբերում` պայմանավորված աշխարհայացքի, քաղաքական կամ այլ հայացքների հանգամանքների հիմքով»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Ղազարյանը հայտնել էր, որ մայիսի 12-ին հերթագրվել է հանդիպման ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ և մտադիր է նրա հետ քննարկել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելուն վերաբերող հարցեր։

Общественно-политический деятель Эдгар Газарян сообщил на своей странице в Facebook, что направил заявление Генеральному прокурору Армении против заместителя председателя Национального собрания Рубена Рубиняна, обвинив его в дискриминационном отношении.
«12 мая в ходе приёма граждан, проводимого заместителем председателя НС Рубеном Рубиняном, только мне было отказано в приёме. Сегодня я направил сообщение Генеральному прокурору Армении Анне Вардапетян», — написал Казарян.
По его словам, действия Рубиняна содержат признаки предполагаемого преступления, предусмотренного частью 2 статьи 203 Уголовного кодекса Армении — дискриминация в отношении лица по признаку мировоззрения, политических или иных взглядов.
Ранее Казарян заявлял, что 12 мая записался на приём к Рубиняну, чтобы обсудить вопрос выражения недоверия премьер-министру Николу Пашиняну.
28 апреля от имени движения «Пробуждение» всем депутатам парламента были вручены индивидуальные письма с предложением инициировать процесс импичмента Пашиняна в разумные сроки (в течение 10 дней).