2025 թվականի առաջին 4 ամիսների ընթացքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված մոտ 5 մլրդ դրամի վնասը՝ այսինքն, ավելի մեծ չափով գումար է վերականգնվել այս տարվա 4 ամիսների ընթացքում, քան ամբողջ 2024 թվականին պատճառված վնասն է: Այդ մասին Ազգային ժողովում ասել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանը:
Անդրադառնալով 2024 թվականի ընթացքում պետությանը վերադարձված գումարին՝ Արթուր Նահապետյանը նկատել է, որ վերականգնված գումարը՝ մոտ 477 մլն դրամը, փաստացի դրամական տեսքով վերականգնված գումարն է, հայտնում է 1lurer.am-ը։
«Մենք ունենք բազմաթիվ շարժական և անշարժ գույքեր, որոնք արգելանքի տակ են դրվել, և, բնականաբար, այս թվի մեջ շարժական ու անշարժ գույքերը ներառված չեն: Եթե դրանցով հետագայում ունենանք մեղադրական դատական ակտեր, ապա պատճառված վնասի վերականգնման ուղղությամբ փաստացի ծավալն ավելի մեծ կլինի, քան նշված 477 մլն դրամն է»,–ասել է նա։

Председатель Антикоррупционного комитета Армении Артур Наапетян заявил в Национальном собрании, что за первые четыре месяца 2025 года государству возмещён ущерб в размере около 5 миллиардов драмов. Эта сумма превышает общий объём нанесённого ущерба за весь 2024 год.
Говоря о прошлом годе, Наапетян отметил, что в 2024 году было фактически возвращено около 477 миллионов драмов в денежной форме, сообщает 1lurer.am .
«У нас имеются многочисленные арестованные движимые и недвижимые активы, которые, естественно, не включены в указанную сумму. Если по ним впоследствии будут вынесены обвинительные судебные акты, объём фактического возмещения ущерба превысит указанные 477 миллионов драмов», — добавил он.