Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր մայիսի 13-ին՝ ժամը 20:45-21։30-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,–ասված է հաղորդագրության մեջ։
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը մայիսի 13–ին ասել էր, որ ադրբեջանական կողմից սահմանագծի երկայնքով երբեմն արձանագրվում են անկանոն, ոչ թիրախային կրակոցներ։
Մայիսի 9-ին, մոտավորապես ժամը 22:20-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումներն կրակել են Սյունիքի մարզի Խնածախ գյուղի ուղղությամբ, որի արդյունքում վնասվել է այնտեղ գտնվող բնակելի տան տանիքը։

14 Май 2025 - 07:10 AMT
«Заявление Министерства обороны Азербайджана о том, что якобы 13 мая в период с 20:45 до 21:30 подразделения Вооруженных сил Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на восточном и юго-восточном участках границы, не соответствует действительности», — говорится в сообщении армянского оборонного ведомства.
13 мая пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян сообщил, что «с азербайджанской стороны вдоль линии границы время от времени фиксируются беспорядочные и нецелевые выстрелы».
9 мая примерно в 22:20 подразделения вооружённых сил Азербайджана открыли огонь по направлению к селу Хнацах Сюникской области, в результате чего была повреждена крыша жилого дома.