20 Մայիս 2025 - 13:06 AMT
Մայիսի 4-ին Կոտայքի մարզի Մարմարիկ գյուղում անհետացած 2-ամյա Տիգրան Մանուկյանի հայրը՝ Արթուր Մանուկյանը, կիսվել է որդու անհետացման դեպքի վերաբերյալ իր մտահոգություններով։շ, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա ասել է, որ ավելի հակված է կարծել, որ երեխուն տարել են։
Նրա խոսքով, չնայած փրկարարները ջանքեր են գործադրում՝ որոնելով Տիգրանին Մարմարիկ գետում և ՀՀ այլ տարածքներում, մինչ այժմ որևէ հետք չի հայտնաբերվել։ Նա ընդգծել է, որ գետից տարբեր կենդանիների դիեր են դուրս բերվել, սակայն, իր որդու հետքը չկա։
«Ոչ մի հետք չկա, այս ջրից ինչ ասես հանել են՝ կատու, գառ, հորթ, հավ, բայց փաստն այն է, որ երեխաս չկա, չկա կոշիկ, շոր, իրենից ոչինչ չկա։ Ոչ մի վարկած էլ չեմ բացառում։ Կարող ա տարել են. կարող ա ո՞րն է, այսօր փաստը վկայում է, ու ես հակված եմ նրան, որ ավելի շատ տարել են»,- նշել է նա։
Տիգրանի հայրը նաև կեղծ է որակել դրամահավաքի մասին տեղեկությունները։
«Չգիտեմ էդ սայթերով, յութուբով դնում են, թե ծնողներից էսքան գումար են պահանջել, դրամահավաք են անում։ Ժողովուրդ ջան, չկա նման բան, ապատեղեկատվություն է, մի հավատացեք»,- ասել է նա։
Նա նշել է՝ նման բան լինելու դեպքում ինքը անձամբ հայտարարությամբ հանդես կգա ու խնդրել է, որ որևէ մեկը գումար չփոխանցի։

20 Май 2025 - 13:19 AMT
Артур Манукян, отец двухлетнего Тиграна Манукяна, пропавшего 4 мая в селе Мармарик Котайкской области, поделился своими переживаниями относительно исчезновения сына, сообщает «Пастинфо».
Он заявил, что всё больше склоняется к версии о похищении ребёнка.
По его словам, несмотря на усилия спасателей, которые продолжают поиски Тиграна в реке Мармарик и других районах Армении, никаких следов до сих пор не найдено. Он отметил, что из реки были извлечены тела различных животных, однако следов мальчика нет.
«Никаких следов. Из воды вытаскивали и кошку, и ягненка, и теленка, и курицу, но ребёнка нет. Ни обуви, ни одежды — ничего. Я не исключаю ни одной версии. Может, увезли. Сейчас факты таковы, и я склонен считать, что его всё же увезли», — сказал он.
Отец Тиграна также назвал ложной информацию о якобы проводимом сборе средств.
«Не знаю, зачем на сайтах и в YouTube пишут, что с родителей потребовали деньги, что идет сбор. Люди добрые, это неправда, не верьте», — сказал он.
Он подчеркнул, что если такая необходимость возникнет, он сам выступит с заявлением, и призвал никому не переводить деньги.