21 Մայիս 2025 - 15:10 AMT
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահի հարցազրույցին, ասել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից իրեն թիրախավորելու գործընթացը սկսվել է դեռևս 2008 թվականից, ոչ թե 2018-ից, ինչպես որոշ շրջանակներում ենթադրվում է, հայտնում է Auroranews.am-ը։
«Ես կարծում եմ՝ այդ պրոցեսը 2018 թվականից չի սկսվել։ Եթե ուշադրությամբ դիտել եք երկրորդ նախագահի հարցազրույցը, նա այդտեղ ասում է, որ այդ պրոցեսը, գոնե՝ իր կողմից, սկսվել է 2008 թվականից հետո»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը։
Քոչարյանն իր հարցազրույցում ասել է, որ ՀՀԿ-ն իշխանություն է դարձել իր նախագահության ժամանակ։
«Մեծ հարց է, թե ո՞վ է ում թիկունք կանգնել կայացման համար։ Նույնիսկ բարոյականության հարց է նման բան հնչեցնելը։ Եթե հարց առաջանա, որ այս իշխանություններից ազատվելու համար անհրաժեշտություն լինի կոալիցիա կազմել, չեմ կարծում, որ այլընտրանք ենք ունենալու։ Բայց միասին ընտրության գնալու հնարավորությունը չեմ տեսնում»,–ասել է նա։

Бывший президент Армении Серж Саргсян в беседе с журналистами, комментируя интервью второго президента Роберта Кочаряна, заявил, что процесс политического давления с его стороны начался еще в 2008 году, а не в 2018-м, как считают некоторые круги, передаёт «Auroranews.am ».
«Я думаю, что этот процесс начался не в 2018 году. Если внимательно посмотрели интервью второго президента, он там прямо говорит, что процесс, по крайней мере с его стороны, начался после 2008 года», — сказал Серж Саргсян.
В интервью Кочарян заявил, что Республиканская партия Армении пришла к власти во время его президентства.
«Большой вопрос, кто на чьей стороне стоял во время становления. Подобные заявления — это даже вопрос морали. Если возникнет необходимость создать коалицию, чтобы избавиться от нынешней власти, я не думаю, что у нас будет альтернатива. Однако возможности совместного участия в выборах я не вижу», — добавил он.