24 Մայիս 2025 - 07:44 AMT
Մայիսի 21-ին Երևանի պարեկային ծառայության աշխատակիցները Դավթաշենի 2-րդ թաղամասում կասկածանքով ձերբակալել են երկու քաղաքացու՝ 30 և 32 տարեկան։ Նրանց տեղափոխել են Համայքային ոստիկանության Դավթաշենի բաժին՝ «Օպել» մակնիշի մեքենայով, հայտնում է Ներքին գործերի նախարարությունը։
30-ամյա կնոջ անձնական խուզարկման արդյունքում հայտնաբերվել է 8.73 գրամ քաշով «կրիստալ» տեսակի թմրանյութին նմանվող նյութ։ Նա հայտնել է, որ թմրամիջոցը ձեռք է բերել տելեգրամյան ալիքի միջոցով։
Ձերբակալվածները, ինչպես նաև կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են նախաքննական մարմնին։ Ավտոմեքենան տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածք։

24 Май 2025 - 08:47 AMT
21 мая сотрудники патрульной службы Еревана задержали в 2-м квартале Давидашена двух граждан — 30 и 32 лет. Их доставили в отделение участковой полиции Давидашена на автомобиле марки «Опель», сообщает Министерство внутренних дел.
При личном обыске у 30-летней женщины обнаружили 8,73 грамма вещества кристаллического вида, похожего на синтетический наркотик. Женщина заявила, что приобрела наркотик через телеграм-канал.
Задержанные и составленные по делу документы переданы в предварительное следствие. Автомобиль перемещен на охраняемую стоянку.