27 Մայիս 2025 - 14:45 AMT
Հասարակական գործիչ Արթուր Չախոյանը հայտարարել է, որ իր վերջին հրապարակումից հետո Երևանի քաղաքապետարանի կայքում շինթույլտվությունների բաժինն անջատել են։ Նա այդ մասին գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում շինթույլտվության համար, ապա ինչպես է ստացվել, որ «Ռենկո Արմէստեյթ» ՍՊԸ-ն, առանց շինթույլտվություն ստանալու, արդեն կռունկ է տեղադրել և զբաղվում է բնակարանների վաճառքով։
Ակնհայտ է, որ Տիգրան Ավինյանի բարձր հովանավորչության ներքո «դաբրո» է տրված, հակառակ դեպքում որտե՞ղից «Ռենկո Արմէստեյթ» ՍՊԸ-ին այդքան վստահություն, որ կստանան այդ շինթույլտվությունը։
Ասեմ ավելին, երեկ իմ ԹԵԺ ԳԻԾի հրապարակումից հետո Երևանի քաղաքապետարանն իր կայքում շինթույլտվությունների բաժինն անջատել է՝ իբրև թե էջը վերակառուցման փուլում է»,-նշել է նա։

Общественный деятель Артур Чахоян заявил, что после его последнего поста на сайте мэрии Еревана отключили раздел с разрешениями на строительство. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«Если Тигран Авинян не берет взятки за получение строительных разрешений, тогда как получилось, что компания “Ренко Армэстейт” уже установила кран и занимается продажей квартир, не имея разрешения?
Очевидно, что под высоким покровительством Тиграна Авиняна компания получила “добро”, иначе откуда у “Ренко Армэстейт” такая уверенность, что разрешение будет выдано?» — написал он.
Он добавил: «Более того, после моего вчерашнего публикации в рубрике ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ, мэрия Еревана отключила на своем сайте раздел с разрешениями на строительство, сославшись на реконструкцию страницы».