29 Մայիս 2025 - 09:06 AMT
ԴՕԿ կուսակցության հիմնադիր Վարդան Ղուկասյանի գործով մայիսի 28-ին նշանակված դատական նիստում դատարանը լսել է Վարդան Ղուկասյանի բացատրությունները։ Նրա փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանի փոխանցմամբ, չորս և ավել ժամ դատական լսումներից հետո դատական նիստը հետաձգվել է հունիսի 4-ին։
Հաջորդ նիստին դատարանը, ըստ ընթացակարգի, կլսի պաշտպանական կողմի փաստարկները և վկաներին, հայտնում է Panorama.am-ը։
«Արձանագրում եմ, որ դատախազության ներկայացված դիմումն անհիմն է, նրանում ներկայացված փաստերը խեղաթյուրված են' բխող բոլոր իրավական հետևանքներով»,-նշել էԼևոն Բաղդասարյանը։
ԴՕԿ կուսակցության ղեկավարը մեղադրվում է խարդախության, շորթման, սպառնալիքի և բռնության հրապարակային կոչերի համար, սակայն ինքը չի ընդունում մեղադրանքները։

29 Май 2025 - 09:35 AMT
28 мая в рамках судебного процесса по делу основателя партии ДОК Вардана Гукасяна суд заслушал его объяснения. По словам адвоката Левона Багдасаряна, после более чем четырех часов заседания суд отложил слушания на 4 июня.
На следующем заседании, согласно процедуре, будут заслушаны доводы стороны защиты и показания свидетелей, сообщает Panorama.am .
«Фиксирую, что ходатайство, представленное прокуратурой, является необоснованным, содержащиеся в нем факты искажены — с вытекающими правовыми последствиями», — заявил Багдасарян.
Глава партии ДОК обвиняется в мошенничестве, вымогательстве, угрозах и публичных призывах к насилию. Он отрицает все обвинения.