30 Մայիս 2025 - 08:43 AMT
Երևանի և Նիցայի քաղաքապետարանների միջև դեռ 18 տարի առաջ կնքված համաձայնագրով երկու քաղաքները հռչակվել են քույր քաղաքներ, հայտնում է քաղաքապետարանը։
Ավելի քան մեկ տասնամյակ անց՝ շոշափելի գործակցության բացակայությունից հետո, 2023-ին Նիցայի քաղաքապետի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան նշանավորվեց Երևանի քաղաքապետարանի հետ առողջապահության ոլորտում միջազգային համագործակցության շրջանակային համաձայնագրի ստորագրմամբ, որի շրջանակում Երևանի բուժհաստատություններից բժիշկները վերապատրաստման ծրագրով մեկնեցին Նիցա:

Армянские врачи проходят стажировку во Франции в рамках сотрудничества между Ереваном и Ниццей.
Как сообщает мэрия Еревана, 18 лет назад между администрациями двух городов было подписано соглашение, по которому Ереван и Ницца стали городами-побратимами.
После более чем десятилетнего перерыва в активных связях в 2023 году визит в Армению делегации во главе с первым заместителем мэра Ниццы стал поворотным моментом. По его итогам был подписан рамочный договор о международном сотрудничестве в области здравоохранения с мэрией Еревана. В его рамках врачи из ереванских медицинских учреждений были направлены в Ниццу на стажировку.