4 Հունիս 2025 - 09:22 AMT
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ «երեք միլիոնանոց երկրում հնարավոր չէ ունենալ երեք միլիոն վարչապետ, բայց երեք միլիոնանոց երկրում հնարավոր է ունենալ այլասերվածների մի խմբակ, որը, հանուն սեփական շահի, ընդունակ է միլիոններին տանելու կործանման…»։
Նա նշել է, որ պետական համակարգերի նպատակը օրենքի գերակայության պայմաններում արժանապատիվ կյանքի հնարավորության ապահովումն է։
«Պետությունները ստեղծվել, ապրել, պատերազմել և հաղթանակել են ոչ թե հանուն նրա, որ եկամուտների հավասարության սկզբունքով կերտեն «Հավասարների կոմունա», այլ որ մարդ կարողանա օրենքի գերակայության պայմաններում արժանավայել ապրի սեփական երկրում… Շատ երկրներում դա հասկացել են, ու այսօր նրանք լավ են ապրում, իսկ մենք, որոշների պես՝ վատ… Պատճառը մեկն է՝ մենք նախընտրում ենք ապրել ոչ թե լավերի օրինակով, այլ որոշներին հատուկ ինքնախաբեությամբ…»,-ասվում է գրառման մեջ։

4 Июнь 2025 - 11:19 AMT
Полковник запаса Армии обороны Республики Арцах Сенор Асратян написал на своей странице в Facebook, что «в стране с населением в три миллиона невозможно иметь три миллиона премьер-министров, но вполне возможно, чтобы существовала группировка извращенцев, которая ради собственной выгоды способна привести миллионы к гибели».
Он подчеркнул, что цель государственных систем — обеспечить возможность достойной жизни на основе верховенства закона.
«Государства создавались, существовали, воевали и побеждали не для того, чтобы построить “коммуну равных” на принципе уравниловки доходов, а для того, чтобы человек мог жить достойно в своей стране при господстве закона. Во многих странах это поняли, и сегодня они живут хорошо, а мы, как некоторые — плохо… Причина одна: мы предпочитаем жить не по примеру лучших, а в самообмане, присущем определенным людям», — говорится в записи.