5 Հունիս 2025 - 08:26 AMT
«Մի դրամի ուժի» այս տարվա ապրիլ ամսվա շահառուն արդեն երրորդ անգամ «4090» բարեգործական հիմնադրամն էր, որն Ապրիլյան պատերազմից հետո զբաղվում է պատերազմներին մասնակցած մեր տղաների սոցիալ-կրթական հարցերով։ Ծրագրի շրջանակում այս անգամ հավաքագրվել էր 4,919,726 դրամ, որի մի մասն ուղղվեց հիմնադրամի թվով 60 շահառուներին՝ առողջապահական ապահովագրության նպատակով։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է․ «4090» բարեգործական հիմնադրամը միշտ ներկայացնում է այնպիսի ծրագրեր, որոնց ուղիղ ազդեցությունը տղաների կյանքի որակի բարելավման վրա միանգամից է նկատվում։
Հիմնադրամի հետ համատեղ արդեն իրականացրել ենք սոցիալական ու կրթական ուղղվածության մի քանի ծրագիր, այս նոր համագործակցությունն ունի հիմնականում առողջապահական բնույթ։ Բացի հիմնադրամին փոխանցվող գումարից, այս անգամ թվով 60 շահառուներ կստանան ուղիղ աջակցություն «Մի դրամի ուժից» և իրականացնելով վճարումներ IDBank-ի և Իդրամի հարթակներով՝ կմասնակցեն մեր ծրագրի հետագա շահառու հիմնադրամների համար գումարների հավաքագրմանը»։

5 Июнь 2025 - 10:31 AMT
Как уже сообщалось, бенефициаром инициативы «Сила одного драма» в апреле уже третий раз стал благотворительный фонд «4090», который после Апрельской войны занимается социально-образовательными вопросами наших ребят, прошедших через боевые действия. На этот раз в рамках программы удалось собрать 4 919 726 драмов. Часть этих средств была направлена на обеспечение медицинской страховки для 60 бенефициаров фонда.
Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank, отмечает: «Благотворительный фонд “4090” всегда предлагает программы, чье влияние на улучшение качества жизни наших ребят ощутимо практически сразу.
Вместе с фондом мы уже реализовали ряд социальных и образовательных инициатив, а в этот раз акцент сделан на поддержку в сфере здравоохранения. Помимо суммы, перечисленной фонду, 60 бенефициаров получат прямую помощь от программы “Сила одного драма”. Совершая повседневные платежи через платформы Idram и IDBank, наши пользователи вносят свой вклад в будущее новых бенефициаров программы».
Подробности заключительного мероприятия сотрудничества смотрите в видео.
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения dram&IDBank,онлайн-платформ IDBanking.am,banking.idram.am, через терминалы IdramиIDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.