6 Հունիս 2025 - 08:44 AMT
Սյունիքում 2 անչափահաս մոլորվել է և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում, հայտնում է Ազգային անվտանգության ծառայությունը։
Նշվում է, որ ՀՀ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանը (ծնված 27.06.2007թ.) և Անդրեյ Արմենի Գյագունցը (ծնված 13.01.2008թ.) 2025 թվականի հունիսի 6-ին՝ ժամը 01:20-ի սահմաններում, գտնվելով Արավուս գյուղին հարող տեղանքում, մոլորվելու հետևանքով անցում են կատարել Ադրբեջանի տարածք։
«Իշխանությունները ձեռնարկել են բոլոր անհրաժեշտ գործողությունները՝ պարզելու անչափահասների գտնվելու վայրը և կազմակերպելու նրանց անվտանգ վերադարձը»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Служба национальной безопасности Армении сообщает, что двое несовершеннолетних жителей общины Тех в Сюникской области случайно оказались на территории Азербайджана. По информации ведомства, Карен Арменович Джангирян (дата рождения 27.06.2007) и Андрeй Арменович Гягунц (дата рождения 13.01.2008) в ночь на 6 июня 2025 года, примерно в 01:20, находясь в районе, прилегающем к селу Аравус, заблудились и перешли границу.
«Власти предприняли все необходимые меры для установления местонахождения несовершеннолетних и организации их безопасного возвращения», — говорится в сообщении.