Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Ռուսաստանի օրվան նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան կողմից։ Նա հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով՝ ՌԴ ազգային տոնի առիթով՝ ռուս գործընկերներին մաղթելով բարիք, առողջություն և երջանկություն, իսկ ռուսական պետությանն ու ժողովրդին՝ բարգավաճում և բարեկեցիկ կյանք։
Փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ձևավորված կառուցողական երկխոսությունը շարունակաբար կզարգանա՝ նպաստելով երկու բարեկամ պետությունների ու ժողովուրդների բազմաշերտ համագործակցության խորացմանն ու ընդլայնմանը։
«Հայաստանն ու Ռուսաստանը, կենտրոնանալով երկարաժամկետ փոխշահավետ համագործակցության վրա, նպատակ ունեն շարունակել բովանդակալի և կառուցողական երկխոսությունը քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական, հումանիտար և այլ ոլորտներում»,- նշել է փոխվարչապետը։

13 Июнь 2025 - 06:58 AMT
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял участие в мероприятии, посвящённом Дню России, организованном посольством Российской Федерации в Армении. В поздравительном обращении по случаю национального праздника России он пожелал российским партнёрам благополучия, здоровья и счастья, а российскому государству и народу — процветания и достойной жизни.
Григорян выразил уверенность в том, что конструктивный диалог между Арменией и Россией продолжит активно развиваться, способствуя углублению и расширению многоуровневого сотрудничества между дружественными государствами и народами.
«Армения и Россия, сосредотачиваясь на долгосрочном взаимовыгодном сотрудничестве, намерены продолжить содержательный и конструктивный диалог в политической, социально-экономической, гуманитарной и других сферах», — отметил вице-премьер.