Իդրամը և IDBank-ը «Մի դրամի ուժի» մայիս ամսվա ծրագրի շրջանակում 4,991,788 դրամ գումար են տրամադրելու «Հայորդի» ամենամյա ճամբարին, որին մասնակցելու է զոհված հայորդիների մոտ 300 երեխա։
Իսկ հունիսի շահառուն Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամիշահառու արյան բարորակ խնդիրներ ունեցող երեխաների աջակցության ծրագիրն է, որի շրջանակում հավաքագրված ամբողջ գումարն ուղղվելու է երեխաների համար դեղորայքի ձեռքբերմանը։
««Մի դրամի ուժն» այս ամիս նշում է իր գործունեության 5-ամյակը և այն, որ հենց Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամը պետք է լինի այս խորհրդանշական ամսվա շահառուն, մեր թիմի միաձայն որոշումն է։ Հավատ, պայքար, անասելի ջանքեր ու վերջապես հաջողություն և հաղթանակ․ սա այն ճանապարհն է, որով անցնում են այս կամ այն հիվանդության դեմ պայքարող երեխաներն ու այս ճանապարհին նրանց համար կարևոր է ցանկացած աջակցություն։ «Մի դրամի ուժն» էլ հենց այդ մասին է՝ մեկ դրամներից գոյացող մեր մի քանի միլիոնի հասնող դրամական աջակցությունները ուղղակի գումարներ չեն։ Դա մեր ընկերությունների ու մեր հավատարիմ օգտատերերի պատասխանատվությունն է, հոգատարությունն ու աջակցելու կամքը այս դեպքում մեր փոքրիկներին, որոնց առողջության մեջ ներդրումը մեզ համար խիստ կարևոր է», – նշել է Իդրամ և IDBank ընկերությունների հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանն ընդգծել է․ «Մի դրամի ուժը» արդեն չորրորդ անգամ հնարավորություն է տալու տասնյակ երեխաների ստանալ իրենց առողջության համար չափազանց կարևոր դեղորայքը: Շնորհակալ ենք Իդրամին և IDBank-ին՝ շարունակական աջակցության ու մեր երեխաների կողքին մշտապես լինելու համար։ Օգտվելով հնարավորությունից՝ շնորհավորում եմ «Մի դրամի ուժի» ողջ թիմին՝ հնգամյա հոբելյանի կապակցությամբ։ Հինգ տարվա ընթացքում ծրագիրն ապացուցել է, որ յուրաքանչյուր դրամ կարող է դառնալ մեծ ու իրական փոփոխությունների սկիզբ։ Մաղթում ենք նոր հաջողություններ, նոր նախաձեռնություններ և կյանքի կոչված նոր ու կարևոր համագործակցություններ»:
«Մի դրամի ուժի» բարի գործերին մասնակից դառնալու համար ընդամենը հարկավոր է բոլոր վճարումները կատարելIdram&IDBankհավելվածով,IDBanking.am և banking.idram.amառցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն կարևոր ծրագրերին։

13 Июнь 2025 - 09:45 AMT
В рамках майской программы «Сила одного драма» IDBank и Idram предоставят 4 991 788 драмов на проведение ежегодного лагеря «Айорди», в котором примут участие около 300 детей, потерявших родителей.
А в июне бенефициаром программы стал Фонд здоровья детей Армении. Все средства, собранные в течение месяца, будут направлены на приобретение медикаментов для детей с доброкачественными заболеваниями крови.
«Сила одного драма» отмечает 5-летие, и наш бенефициар в этом символичном месяце — Фонд здоровья детей Армении. Это было единогласное решение команды», — отметила Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank. «Вера, борьба, бесчисленные усилия и, наконец, победа — именно такой путь проходят дети, сталкивающиеся с болезнями. И на этом пути важна любая поддержка. Программа "Сила одного драма" — об этом: о финансовой помощи, которая складывается из миллионов драмов, собранных по одному. Но это не просто деньги — это отражение нашей ответственности, заботы и желания помочь. Это вклад наших компаний и наших пользователей, которые изо дня в день показывают, что им не всё равно. В данном случае — в отношении здоровья детей, которое мы считаем самой важной инвестицией».
Армен Мартиросян, директор фонда, отметил: «В четвертый раз программа "Сила одного драма" предоставляет десяткам детей возможность получить жизненно важные лекарства. Мы глубоко признательны Idram и IDBank за неизменную поддержку и постоянное присутствие рядом с нашими детьми. Хочу воспользоваться случаем и поздравить всю команду "Сила одного драма" с пятилетием. За эти годы программа на деле доказала, что каждый драм может стать началом больших и реальных перемен. Желаем вам новых достижений, вдохновляющих инициатив и значимых партнёрств, которые принесут пользу тем, кто в ней особенно нуждается».
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank,онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.