16 Հունիս 2025 - 10:03 AMT
Հանրային գործիչ Արթուր Չախոյանը քաղաքապետարանի դիմաց կազմակերպած բողոքի ակցիայի ընթացքում հայտարարել է, որ ինքն ապրում է բազմաբնակարան շենքի վերին հարկում և սեփական միջոցներով վերանորոգում է տանիքի վերևի հատվածը։
«Ես բազմաբնակարան շենքի վերջին հարկում եմ ապրում և իմ միջոցներով նորոգել եմ մեր տան վերևի հատվածի կտուրը։ Քաղաքապետարանը տեսել է, որ ես նորոգել եմ, բայց փաստաթղթեր են կեղծել, թե Չախոյանը դիմել է նորոգման համար և շինանյութ են դուրս գրել, ինչն էլ ես վերադարձնում եմ»,- Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց ասել է Չախոյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նա հայտարարել է, որ քաղաքապետարանը մոտ 500 հազար դրամի շինանյութ է դուրս գրել իր անունով, որն իրեն պետք չէ, այդ պատճառով էլ բեռնատարով շինանյութը վերադարձնում է Քաղաքապետարանին։
«Հերթական անգամ Երանի քաղաքապետարանի կոռուպցիան եմ բացահայտել»,- հայտարարել է Չախոյանը։
Նա ընդգծել է, որ բազմաթիվ քաղաքացիներ դիմում են իրենց տան տանիքը նորոգելու խնդրանքով, սակայն քաղաքապետարանը խուսափում է դրանցից՝ ակնկալելով, որ բնակիչները կվերանորոգեն սեփական միջոցներով։ Նա ընդգծել է, որ իր դեպքում քաղաքապետարանը կեղծ ստորագրություններով փաստաթղթեր է ձևակերպել և մոտ 500 հազար դրամի շինանյութ գնել՝ իբր իր կարիքների համար, որն էլ մատակարարվել է իր շենքի բակ։
«Պատկերացնում եք, թե քանի տարի նման 500 հազար, 1 մլն դրամներ են դուրս գրվել»,- հայտարարել է Չախոյանը։

Общественный деятель Артур Чахоян вновь обвинил мэрию Еревана в коррупционных действиях, заявив, что администрация города подделала документы, касающиеся ремонта крыши его многоквартирного дома. Выступая на акции протеста перед зданием мэрии, Чахоян сообщил, что проживает на верхнем этаже и за собственный счёт отремонтировал участок крыши над своей квартирой.
«Я живу на последнем этаже многоквартирного дома и за свои средства отремонтировал крышу. Мэрия увидела это и подделала документы, будто я обратился с просьбой о ремонте, после чего оформила выдачу стройматериалов на моё имя. Сейчас я возвращаю их обратно», — заявил Чахоян, передаёт «Panorama.am ».
Он уточнил, что мэрия оформила стройматериалы на сумму около 500 тысяч драмов, хотя он не делал соответствующего запроса. Поэтому Чахоян возвращает материалы грузовиком обратно в мэрию.
«Я в очередной раз разоблачил коррупцию в мэрии Еревана», — отметил он.
По словам Чахояна, многие горожане обращаются с просьбами о ремонте крыш, но мэрия избегает их выполнения, рассчитывая, что жители отремонтируют всё за свой счёт. В его случае, как он утверждает, чиновники подделали подписи и оформили покупку стройматериалов на сумму около 500 тысяч драмов, которые были доставлены во двор его дома.
«Представляете, сколько лет уже подобные суммы — 500 тысяч, миллион драмов — оформляются таким образом», — добавил он.