ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, անդրադառնալով Թուրքիա կատարելիք այցին, հայտարարել է, որ այցի օրակարգի վերաբերյալ կլինի համատեղ հայտարարություն։
Նա ասել է, որ այս պահին կարող է ասել միայն, որ իրոք այցը նախատեսված է, հայտնում է 1lurer.am-ը։
«Սովորաբար նման այցերի ժամանակ կողմերը համատեղ հայտարարությամբ են հանդես գալիս, բայց մեր գործընկերները մի քիչ անհամբեր են գտնվել: Այո՛, այդպիսի պլան կա: Այցի օրակարգի վերաբերյալ կլինի համատեղ հայտարարություն:
Ես կարող եմ ասել, որ իրոք այցը նախատեսված է, և այցի վերաբերյալ ուղղակի պայմանավորվածությունները չխախտելու համար՝ համատեղության իմաստով հայտարարությունների, այս պահին ընդամենն ասեմ այն, ինչ արդեն հայտնի է»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հաստատել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով կմեկնի Թուրքիա։

18 Июнь 2025 - 12:03 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подтвердил, что намерен посетить Турцию, и отметил, что по повестке визита будет сделано совместное заявление сторон.
Как сообщает 1lurer.am , Пашинян отметил, что на данный момент может лишь подтвердить факт планируемого визита.
«Обычно в таких случаях стороны делают совместное заявление, но наши партнёры проявили некоторую нетерпеливость. Да, такой план существует. По повестке визита будет сделано совместное заявление.
Я могу подтвердить, что визит действительно планируется, и чтобы не нарушить существующие договоренности, особенно в части совместных заявлений, пока скажу только то, что уже известно», — сказал он.
Ранее председатель Национального собрания Ален Симонян подтвердил, что Никол Пашинян по приглашению президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана отправится с визитом в Турцию.