Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ռուսաստան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպումից այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
Աշխատանքային այցով ՌԴ–ում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական համաժողովին: ՀՀ փոխվարչապետը հանդես է եկել որպես խոսնակ «Հայաստան-Ռուսաստան» նիստին, որի ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր։
Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է որպես խոսնակ նաև միջազգային տնտեսական համաժողովի «ԵԱՏՄ իրական հատվածի սիներգիան՝ որպես ժամանակակից մարտահրավերների պատասխան» խորագրով նիստին, որը վերաբերում էր ԵԱՏՄ անդամ պետությունների տնտեսական ինտեգրման հիմնական խնդիրներին և հնարավորություններին:

21 Июнь 2025 - 08:53 AMT
Заместитель премьер-министра Армении Мгер Григорян в Санкт-Петербурге провёл встречу с заместителем председателя правительства Российской Федерации Алексеем Оверчуком. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
На встрече обсуждались актуальные вопросы повестки дня двусторонних отношений между Арменией и Россией. Другие подробности не приводятся.
Мгер Григорян находится в России с рабочим визитом для участия в Петербургском международном экономическом форуме. Он выступил в качестве спикера на сессии «Армения – Россия», где рассматривались вопросы торгово-экономического сотрудничества двух стран.
Также он принял участие в сессии международного форума «Синергия реального сектора ЕАЭС как ответ на современные вызовы», посвящённой основным проблемам и возможностям экономической интеграции стран–членов Евразийского экономического союза.