ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ քրեակատարողական հիմնարկները խիստ ծանրաբեռնված են, իշխանության կամայականությունների և ընտրովի արդարադատության հետևանքով բազմաթիվ խնդիրներ են ի հայտ եկել։
«Մի քանի օր առաջ, անազատության մեջ գտնվող գործարար Սամվել Կարապետյանը փաստաբանների միջոցով գրառում էր արել, որով անդրադարձել էր դատաիրավական համակարգին, քրեակատարողական հիմնարկում կալանավորված անձանց, դատապարտյալների նկատմամբ մոտեցումներին:
Իհարկե կարևոր եմ համարում այն հանգամանքը, որ գործարարը միջոցներ է հատկացնելու քրեակատարողական հիմնարկներում հայտնված անձանց իրավունքների պաշտպանությանը, որովհետև իշխանության կամայականությունների և ընտրովի արդարադատության հետևանքով այս իշխանության օրոք բազմաթիվ խնդիրներ են արձանագրվել:
Սակայն մեկ այլ կարևոր խնդիր էլ կա, որոնք կալանավայրերում և այնտեղ հարազատներ ունեցող մարդկանցից լսում եմ:
7 տարի է` համաներում չի եղել, քրեակատարողական հիմնարկներն էլ խիստ ծանրաբեռնված են: Կան հոդվածներ, որոնց նկատմամբ կարելի էր համաներում կիրառել և´ այդ մարդկանց կյանքի բնականոն հուն վերադարձնելու, և´ բանտային ծանրաբեռնվածությունը թուլացնելու համար:
Այս իշխանությունը բանտում հայտնված մարդու համար ապագա այլևս չի տեսնում և նրան հասարակություն վերադարձնելու խնդիրը չի կարևորում` անկախ նրանից, թե մարդն ինչ հանգամանքներում է հայտնվել անազատության մեջ և ինչ ձգտումներ ունի ազատ կյանք վերադառնալու առումով»,- գրել է Աբրահամյանը։

Депутат Тигран Абрахамян раскритиковал правительство за отсутствие реформ, напомнив о семилетнем перерыве в проведении амнистий и переполненных тюрьмах.
Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрахамян заявил на своей странице в Facebook, что пенитенциарные учреждения Армении работают на пределе возможностей. По его словам, в результате произвола властей и избирательного правосудия возникло множество проблем.
«Несколько дней назад предприниматель Самвел Карапетян, находящийся в заключении, через своих адвокатов сделал заявление о ситуации в судебной системе, а также об отношении к арестованным и осужденным в тюрьмах.
Я считаю важным, что бизнесмен готов выделить средства на защиту прав заключённых. Ведь при нынешней власти произвол и избирательное правосудие породили множество проблем.
Однако существует и другая, не менее важная проблема, о которой мне говорят как заключённые, так и их близкие: уже 7 лет не проводилась амнистия, а тюрьмы переполнены. Есть статьи, по которым можно было бы применить амнистию — как для возвращения людей к нормальной жизни, так и для снижения нагрузки на тюрьмы.
Сегодняшняя власть не видит будущего для человека, попавшего за решётку, и не придаёт значения его возвращению в общество — независимо от обстоятельств его заключения и стремлений начать новую жизнь», — отметил Абрахамян.
_В ответ премьер-министр Никол Пашинян написал: «Почему активизировались развратные “духовники” и их развратные “благотворители”? Ничего, снова сделаем их пассивными. Причём навсегда». Позже он добавил, что Элект_росети Армении должны быть срочно национализированы.