ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ֆեյսբուքի իր էջում կիսվել է civic.am-ի՝ «Ընդդիմության հեղաշրջման պլանը» հոդվածով և գրել է թե «ընդդիմությունը մտածում է, որ իշխանափոխությունը LEGO է»։
«Սրանք մտածում են, որ իշխանափոխությունը LEGO է, կարողես հավաքել: Հայ ժողովուրդը ստրուկ է՝ կարողես պարտադրել, քշել ժողովների և օգտագործել: Եկեղեցին գործիք է՝ օլիգարխների և քաղաքական գործիչների համար: Կապիկներ»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ևս ֆեյսբուքյան իր էջում կիսվել է այդ հրապարակմամբ և գրել․ «Այս պրոցեսը պատմության մեջ կմնա որպես «ստահակների ձախողված հեղաշրջում»:

Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян на своей странице в Facebook поделился публикацией Civic.am под заголовком «План переворота оппозиции», сопроводив её резкой критикой.
«Они думают, что смена власти — это LEGO, можно просто собрать. Армянский народ — раб, которого можно принуждать, гнать на митинги и использовать. Церковь — инструмент в руках олигархов и политиков. Обезьяны», — написал он.
Премьер-министр Никол Пашинян также поделился этой публикацией, заявив: «Этот процесс войдет в историю как провал переворота предателей».