24 Հունիս 2025 - 15:09 AMT
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին, Ազգային ժողովի ընդդիմադիր պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում մեկնաբանել է իշխանամետ լրատվամիջոցում հրապարակված «հեղաշրջման պլան» վերտառությամբ հոդվածը։
«Ինձ թվումա՝ էս «հեղափոխության պլան» գծողն ու քաղաքապետարանի խաչմերուկի նոր երթևեկության պլան գծողը նույն մարդն ա»,–գրել է նա։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ֆեյսբուքի իր էջում կիսվել է civic.am-ի՝ «Ընդդիմության հեղաշրջման պլանը» հոդվածով և գրել է թե «ընդդիմությունը մտածում է, որ իշխանափոխությունը LEGO է»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ևս ֆեյսբուքյան իր էջում կիսվել է այդ հրապարակմամբ և գրել․ «Այս պրոցեսը պատմության մեջ կմնա որպես «ստահակների ձախողված հեղաշրջում»:

Левон Кочарян, депутат от оппозиции и сын второго президента Армении Роберта Кочаряна, на своей странице в Facebook прокомментировал статью провластного издания под заголовком «План переворота оппозиции».
«Мне кажется, что тот, кто составил этот “план революции”, и тот, кто рисовал новый план движения на перекрёстках мэрии — один и тот же человек», — написал он.
Ранее спикер парламента Ален Симонян и премьер-министр Никол Пашинян также поделились публикацией, назвав действия оппозиции “провалом переворота предателей” и сравнив оппонентов с манипуляторами.