25 Հունիս 2025 - 07:49 AMT
«Էջմիածին» խմբակցության ղեկավարՍևակ Խաչատրյանը հայտնել է, որ Էջմիածնի ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող բնակիչների տներում խուզարկություններ են իրականացվում:
Նա նշել է, որ խուզարկությունների ենթարկվածների թվում են նաև «Էջմիածին» խմբակցության անդամներ, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Ներկայումս աբսուրդային և անօրինական հիմնավորումներով խուզարկություններ են կատարվում ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող Էջմիածնի բնակիչների տներում, որոնց հետո տեղափոխում են քննչական բաժիններ։
Խուզարկությունների ենթարկվածների թվում են «Էջմիածին» խմբակցության անդամ Էդգար Թամազյանը, ինչպես նաև Արթուր Մակարյանը, Արսեն Քազարյանը, Արմեն Ալեքսանյանը»,- նշել է նա։

Заместитель лидера группы «Эджмиацин» Севак Хачатрян сообщил, что правоохранительные органы проводят обыски в домах жителей Эджмиацина с оппозиционными взглядами, после чего их доставляют в следственные подразделения .
По его словам, среди подвергшихся обыскам — член группы «Эджмиацин» Эдгар Тамазян, а также Артур Макарян, Арсен Казарян и Армен Александян .
Утром 25 июня начались обыски в квартирах сторонников движения «Священная борьба». Следственный комитет заявил, что участники и лидеры движения якобы «планировали террористические акты и захват власти в Республике Армения» .