25 Հունիս 2025 - 13:22 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել և գրել է․ «Սրբազան հոր» աշխատանքային գործիքները»։
Լուսանկարներից մեկում զենք է ներկայացված։
Ըստ Քննչական կոմիտեի՝ «Սրբազան պայքար»-ի առաջնորդների և անդամների բնակարաններում հայտնաբերված են հրազեն, զինամթերք, անօդաչու թռչող սարքեր և պայթուցիկ նյութեր, որոնք, ըստ պաշտոնական վարկածի, կարող էին կիրառվել հանցավոր նպատակներով։
Մինչդեռ Բագրատ սրբազանի փաստաբանը Սերգեյ Հարությունյանը հայտնել է, որ նրա տանն իրականացված խուզարկության ընթացքում զենք–զինամթերք չի հայտնաբերվել։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал на своей странице в Facebook пост под заголовком «Рабочие инструменты “его преосвященства”», включающий фотографию, на которой изображено оружие.
Как сообщает Следственный комитет, в домах лидеров и участников движения «Священная борьба» были обнаружены огнестрельное оружие, боеприпасы, беспилотные летательные аппараты и взрывчатые вещества. По официальной версии, они могли быть предназначены для преступного использования.
В то же время адвокат епископа Баграта Сергей Арутюнян заявил, что в доме его подзащитного оружие и боеприпасы не были найдены.