1 Հուլիս 2025 - 08:14 AMT
ՄԱԿ-ի Զարգացման ֆինանսավորման չորրորդ միջազգային համաժողովի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը զրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Նախագահներն անդրադարձել են տարածաշրջանային ընդհանուր իրավիճակին և զարգացումներին։ Մտքեր են փոխանակվել երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի շուրջ։
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, անդրադառնալով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցին, նշել է, որ Ֆրանսիայի համերաշխությունն է հայտնել «հայկական ժողովրդավարությունն ապակայունացնելու փորձերի դեմ պայքարում»։ Այդ մասին ասվում է նրա X-ի միկրոբլոգում։

В рамках четвёртой Международной конференции ООН по финансированию развития президент Армении Ваагн Хачатурян провёл беседу с президентом Франции Эммануэлем Макроном, сообщает пресс-служба главы государства.
Президенты обсудили текущую ситуацию в регионе и её развитие. Также состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам двустороннего сотрудничества.
Ранее, президент Макрон, ссылаясь на телефонный разговор с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, отметил в своём микроблоге на X, что Франция выразила солидарность в борьбе против попыток дестабилизировать армянскую демократию.