3 Հուլիս 2025 - 08:47 AMT
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը ո՛չ հերքել, ո՛չ հաստատել է Դուբայում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հնարավոր հանդիպման մասին լուրերը։
«Վարչապետի այցերի մասին ժամանակին տրամադրվում է պատշաճ տեղեկատվություն»,- ասել է նա, հայտնում է Factor.am-ը։
Նա այդպես է պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք իրականությանը համապատասխանում է այն տեղեկությունը, որ հուլիսի վերջին Դուբայում կայանալու է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպումը։
Բրիտանական Middle East Eye-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին գրել էր, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այս ամսվա վերջին հնարավոր է՝ հանդիպեն Դուբայում։

Пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян не подтвердила, но и не опровергла информацию о возможной встрече премьер-министра Никола Пашиняна с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Дубае.
«Информация о визитах премьер-министра публикуется своевременно», — заявила она, передаёт Factor.am .
Так Багдасарян ответила на вопрос, соответствует ли действительности информация о возможной встрече лидеров Армении и Азербайджана в конце июля в Дубае.
Ранее британское издание Middle East Eye со ссылкой на собственные источники сообщило, что встреча Пашиняна и Алиева может состояться в конце этого месяца.