3 Հուլիս 2025 - 11:58 AMT
«Տաշիր գրուպ» ընկերության գլխավոր գրասենյակում իրականացված խուզարկությունների հետևանքով կա 2 կալանավորված: Այդ մասին ասել են Քննչական կոմիտեից, հայտնում է 1Lurer.am-ը։
«4 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում): Կա 2 կալանավորված, 2-ի նկատմամբ էլ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություններ են ներկայացվել դատարան»,- հաստատել են ՔԿ-ից։
«Տաշիր գրուպ»-ի գլխավոր գրասենյակում օրերս կատարվել են խուզարկություններ։ Քննչական կոմիտեից նշել էին, որ իրականացված գործողությունները կատարվել են այն քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակում, որը վերաբերում է առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման, ինչպես նաև նույն ծավալով հարկերի, տուրքերի կամ այլ պարտադիր վճարների չվճարմանը։

После обысков, проведенных в главном офисе компании ГК «Ташир», арестованы два человека. Об этом сообщили в Следственном комитете Армении, передает «1Lurer.am ».
«В отношении четырех лиц возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 3 части 3 статьи 296 Уголовного кодекса (отмывание денег в особо крупных размерах). Два человека арестованы, по остальным двум поданы ходатайства в суд об избрании меры пресечения в виде ареста», — подтвердили в Следственном комитете.
Ранее в Следственном комитете заявляли, что обыски проводились в рамках расследования уголовного дела, связанного с отмыванием денег в особо крупных размерах, а также с неуплатой налогов, пошлин или иных обязательных платежей в том же объеме.