4 Հուլիս 2025 - 11:31 AMT
Քննչական կոմիտեն հաստատել է, որ «Տաշիր գրուպի» հետ կապված փողերի լվացման և զգալի չափերի հարկերից խուսափելու գործով այժմ մեղադրանք է ներկայացվել 4 անձի՝ նրանք կալանավորվել են, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Սակայն նրանց ինքնությունը և զբաղեցրած պաշտոնները մարմինը չի հստակեցրել։
ՔԿ-ի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվող քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակում, որը վերաբերում է առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման ու հարկային խախտումների դեպքերին, հուլիսի 2-ին «Տաշիր գրուպ» ընկերության centrալ գրասենյակում իրականացվել են անհետաձգելի քննչական միջոցառումներ։

Следственный комитет Армении подтвердил, что по делу, связанному с отмыванием денег и уклонением от уплаты налогов в особо крупном размере в ГК «Ташир», предъявлены обвинения и арестованы 4 человека, сообщает «Radar Armenia».
При этом личности и занимаемые ими должности пока не уточняются.
Расследование ведётся Главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды СК Армении. В рамках предварительного следствия по делам о масштабном отмывании денег и налоговых нарушениях 2 июля в центральном офисе ГК «Ташир» были проведены неотложные следственные действия.