Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Սահմանադրության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել։ Նա նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր գործունեության բոլոր ոլորտներում առաջնորդվում է Սահմանադրության արժեքներով։
«Այսօր նշում ենք Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 30-ամյակը՝ պետության հիմնարար օրենքի, որը սահմանում է մեր երկրի կառավարման համակարգը, քաղաքացիների իրավունքներն ու ազատությունները, և հաստատում է իրավունքի գերակայությունը։
1995 թվականին ընդունված Սահմանադրությամբ մեր երկիրն ընտրեց անկախության, ժողովրդավարության և իրավական պետության ուղին։
Երևանի քաղաքապետարանն իր գործունեության բոլոր ոլորտներում առաջնորդվում է Սահմանադրության արժեքներով՝ տեսնելով քաղաքացուն որոշումների կենտրոնում։
Շնորհավորում եմ Սահմանադրության 30-ամյակի կապակցությամբ՝ վերահաստատելով մեր հավատարմությունը Սահմանադրությամբ ամրագրված ժողովրդավարական, իրավական և քաղաքացիակենտրոն պետության տեսլականին»,- ասված է նրա ուղերձում։

Мэр Еревана Тигран Авинян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции. В нем он отметил, что мэрия Еревана во всех направлениях своей деятельности руководствуется ценностями, закрепленными в Конституции.
«Сегодня мы отмечаем 30-летие Конституции Республики Армения — основного закона страны, который определяет систему управления, права и свободы граждан, а также утверждает верховенство права.
С принятием Конституции в 1995 году наша страна выбрала путь независимости, демократии и правового государства.
Мэрия Еревана во всех сферах своей работы руководствуется конституционными ценностями, ставя гражданина в центр принятия решений.
Поздравляю с 30-летием Конституции и вновь подтверждаю нашу приверженность видению демократического, правового и ориентированного на граждан государству, закрепленного в Конституции», — говорится в его обращении.