7 Հուլիս 2025 - 11:04 AMT
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հերքել է Վարդենիսում վաղ առավոտյան իբրև իրականացված ձերբակալությունների վերաբերյալ հրապարակված տեղեկությունները, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Համացանցում տարածված էին պնդումներ, թե առավոտյան ժամերին ձերբակալվել են «Միասնական Վարդենիս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Շահնազարյանը և Սոթքի վարչական ղեկավար Սևակ Խաչատյանը։
ՀԿԿ –ից նշել են, որ նրանք ձերբակալված չեն։
«Հիշյալ անձիք ձերբակալված չեն, նրանց մասնակցությամբ կատարվում են քննչական գործողություններ», -հայտնել են պաշտոնաան մարմնից՝ ձեռնպահ մնալով հայտնել, թե ինչ վարույթի շրջանակներում են նրանց հետ կատարվում քննչական գործողությունները։
Սոթքի վարչական ղեկավար Սևակ Խաչատրյանը, արձագանքելով այն լուրերին, թե իրեն և «Միասնական Վարդենիս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Շահնազարյանին վաղ առավոտյան ձերբակալել են, պարզաբանել է, որ այս պահին չի գտնվում աշխատանքի վայրում, սակայն ազատության մեջ է։

7 Июль 2025 - 11:44 AMT
Антикоррупционный комитет опроверг сообщения о якобы проведенных ранним утром задержаниях в городе Варденис, передает «Пастинфо».
В интернете распространились утверждения, что были задержаны руководитель фракции «Единый Варденис» Давид Шахназарян и административный глава Сотка Севак Хачатрян.
В комитете заявили, что указанные лица не были задержаны.
«Указанные лица не задержаны, с их участием проводятся следственные действия», — сообщили в официальном органе, воздержавшись от пояснений о том, в рамках какого производства осуществляются следственные мероприятия.
Севак Хачатрян, комментируя слухи о своем задержании вместе с Давидом Шахназаряном, пояснил, что в настоящее время не находится на рабочем месте, однако находится на свободе.