ԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը, ում ԱԺ-ն զրկել է անձեռնմխելիությունից, Քննչական կոմիտեի մոտ լրագրողների հետ զրույցում վստահություն է հայտնել, որ «առաջիկայում ներխուժում է սպասվում Վեհարանի տարածք»։
«Այսօր ինչ տեղի է ունենում մեր երկրում, աստծո և սատանայի միջև»,-ասել է Սարգսյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
«2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո պայքարել եմ, հիմա էլ տեսնում եք, պայքարի մեջ եմ։ Չեմ հոգնել, չեմ ընկճվել, պայքարելու եմ այնքան, մինչև հասնենք մեր նպատակին։ Նպատակն անձնական չէ, ներկուսակցական չէ, հայրենիք, եկեղեցի ունենալ-չունենալու խնդիրն է։ Համոզված եմ, որ մեր հայ ազգը ոտքի է կանգնելու և իշխանություններին հեռացնելու է»,-ասել է Սարգսյանը։
Պատգամավորը հորդորել է հասարակությանը միավորել ջանքերը իշխանության դեմ պայքարում։
«Ես ԱԺ քվեարկության արդյունքներին էլ չեմ սպասել, եկել եմ իմ ոտքով։ Իրենցից ամեն ինչ սպասելի է»,-նշել է նա։
Արթուր Սարգսյանը «սուտ» և «կեղծիք» է անվանել այն մեղադրանքները, որոնց հիման վրա կալանավորվել են հոգևորականներ Բագրատ և Միքայել սրբազանները։
«Այդ ամեն ինչը փուչիկ է։ Ես իմ աջակցությունն եմ հայտնում սրբազաններին, մեր պայքարի 16 ընկերներին մաղթում եմ ուժ ու կորով։ Մեր պայքարը հասնելու է իր նպատակին, հաղթանակ է ունենալու»,-նշել է պատգամավորը։
Մինչ ՀՀ Ազգային ժողովը քննում է «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր Սարգսյանին ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի միջնորդությունը, Սարգսյանը գնացել է ՀՀ քննչական կոմիտե` վստահ լինելով, որ իրեն կձերբակալեն։

Депутат парламента Артур Саргсян, лишённый неприкосновенности, заявил у здания Следственного комитета, что «в ближайшее время ожидается вторжение на территорию Католикосата».
«То, что происходит сегодня в нашей стране, — это борьба между Богом и дьяволом», — сказал Саргсян журналистам, передаёт «Panorama.am ».
«С 9 ноября 2020 года я борюсь, и сейчас продолжаю. Я не устал, не сломлен, буду бороться до тех пор, пока не достигнем цели. Цель не личная, не внутрипартийная, это вопрос наличия Родины и Церкви. Убеждён, что армянский народ поднимется и отстранит власти», — заявил он.
Депутат призвал общественность объединиться в борьбе против властей.
«Я даже не стал ждать голосования в парламенте, пришёл сам. От них можно ожидать всего», — добавил он.
Саргсян назвал «ложью» и «фальсификацией» обвинения, по которым были арестованы духовные лица — архиепископы Баграт и Микаэл.
«Всё это — мыльный пузырь. Я выражаю свою поддержку владыкам и желаю сил и стойкости нашим 16 соратникам по борьбе. Наша борьба приведёт к победе», — подчеркнул он.
В это время в Национальном собрании рассматривается ходатайство генерального прокурора Анны Вардапетян о лишении Саргсяна свободы. Ходатайство подано в рамках уголовного дела о подготовке теракта и захвата власти лидерами и участниками движения «Священная борьба».