Հուլիսի 13-ին կանցկացվի քաղաքային վազք, որի երթուղին կանցնի Երևանի կենտրոնական փողոցներով, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«Prepa» ընկերության կողﬕց նախաձեռնվող առողջ կենսակերպին նվիրված քաղաքային մարաթոնի՝ «PREPA RUN»-ի ընթացքում հուլիսի 13-ին՝ ժ. 07:30-ից սկսած կմեկնարկի «Երևան» մոլից ﬕնչև «Կասկադ» երթուղով վազքը:
Ընդհանուր առմամբ մոտ 5 կիլոﬔտր երկարությամբ վազքուղին կընդգրկի «Երևան» մոլի բացօթյա կայանատեղի – Արշակունյաց պող. – Խանջյան – Թումանյան – Սարյան – Մոսկովյան- Թամանյան փողոցների հատվածները:
Վազքուղու վերածված փողոցները կբացվեն անﬕջապես մասնակիցների՝ տվյալ հատվածով անցնելուց հետո, որպեսզի նշված փողոցներում երթևելության տեսակետից երկար ժամանակով անհարմար իրավիճակներ չստեղծվեն:

9 Июль 2025 - 15:31 AMT
Как сообщает мэрия Еревана, 13 июля состоится городской забег, маршрут которого пройдет по центральным улицам столицы.
Мероприятие под названием «PREPA RUN», организованное компанией «Prepa», посвящено пропаганде здорового образа жизни. Забег стартует в 07:30 от «Ереван Молл» и завершится у Каскада.
Общая длина маршрута составит около 5 километров и пройдет по следующим улицам: открытая парковка «Ереван Молл» – проспект Аршакуняц – улица Ханджян – улица Туманян – улица Сарьян – улица Московян – улица Таманян.
Улицы, задействованные в забеге, будут открываться сразу после прохождения участников, чтобы минимизировать транспортные неудобства.