9 Հուլիս 2025 - 14:53 AMT
ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանն ու ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը Մոսկվա կատարած այցի շրջանակում հանդիպումներ են ունեցել ՌԴ Պետական Դումայի քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Սաղաթելյանը։
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր։
«Հանդիպել ենք «Արդար Ռուսաստան» կուսակցության առաջնորդ Սերգեյ Միրոնովի, ինչպես նաև Դաշնային Ժողովի Պետական Դումայի փոխխոսնակ Պյոտր Տոլստոյի և իշխող «Եդինայա Ռոսիա» խմբակցության ղեկավար Վլադիմիր Վասիլևի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ հարաբերություններին, միջազգային զարգացումներին, տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր»,–ասվում է գրառման մեջ։

Представитель Бюро АРФ, депутат Национального собрания Армении Армен Рустамян и представитель Верховного органа АРФ Армении, депутат Ишхан Сагателян в рамках визита в Москву провели встречи с представителями политических сил Государственной Думы РФ.
Как сообщил Сагателян на своей странице в Facebook, обсуждались вопросы, касающиеся армяно-российских двусторонних отношений, международной повестки и региональной безопасности.
В частности, прошли встречи с лидером партии «Справедливая Россия» Сергеем Мироновым, заместителем председателя Госдумы Петром Толстым и делегацией во главе с руководителем фракции «Единая Россия» Владимиром Васильевым.