Աբու Դաբիում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը։
«Աբու Դաբիում, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի շրջանակում, մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի երկկողմ հանդիպումը»,–ասվում է գրառման մեջ։
Հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, փոխվարչապետ, Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովի ղեկավար Մհեր Գրիգորյանը, ինչպես նաև ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման հարցերով Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Ադրբեջանի պատվիրակությունը ներկայացնում են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, փոխվարչապետ ու սահմանազատման հանձնաժողովի ղեկավար Շահին Մուստաֆաևը, նախագահի խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը և հատուկ հանձնարարություններով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը։
Փաշինյանն Աբու Դաբի է ժամանել հուլիսի 9-ին։ Այդ օրը նա հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Փաշինյանը և Ալիևը վերջին անգամ հանդիպել են մայիսի 16–ին Տիրանայում՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում։

В Абу-Даби началась двусторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян.
«В Абу-Даби, в рамках мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, началась двусторонняя встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Республики Азербайджан Ильхама Алиева», — говорится в её публикации.
В составе армянской делегации — министр иностранных дел Арарат Мирзоян, секретарь Совета безопасности Армен Григорян, вице-премьер, руководитель комиссии по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном Мгер Григорян, а также вице-спикер парламента и специальный представитель Армении по нормализации армяно-турецких отношений Рубен Рубинян.
Азербайджанскую делегацию представляют министр иностранных дел Джейхун Байрамов, вице-премьер и глава комиссии по делимитации границы Шахин Мустафаев, советник президента Хикмет Гаджиев и специальный представитель Элчин Амирбеков.
Премьер-министр Пашинян прибыл в Абу-Даби 9 июля. В этот же день он провел встречу с президентом ОАЭ шейхом Мухаммедом бин Зайедом Аль Нахайяном. Последняя встреча Пашиняна и Алиева состоялась 16 мая в Тиране на саммите Европейского политического сообщества.