Երկու ամսով կալանավորված գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդը հերքել է 150,000 դրամ աջակցության մասին շրջանառվող լուրերը։
«Սոցիալական ցանցերում և մեսինջերներում տարածվում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի և Սամվել Կարապետյանի կողմից 150,000 դրամի չափով սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կեղծ տեղեկատվություն։
Մենք պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ այս տեղեկատվությունը կեղծ է»,-ասվում է Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհրդի հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ «Տաշիր» ընկերությունների խումբը որևէ պաշտոնական հայտարարություն չի հրապարակել նման վճարումների կամ սոցիալական ծրագրերի վերաբերյալ՝ նշված պայմաններով։
«Խնդրում ենք չվստահել և չտարածել կեղծ տեղեկատվություն՝ ապատեղեկատվությունից և հնարավոր խարդախությունից խուսափելու համար։ Հետևեք մեր սոցիալական ցանցերում հրապարակված պաշտոնական տեղեկատվությանը»,-ասված է հայտարարության մեջ։
Հունիսի 18-ին Սամվել Կարապետյանը կալանավորվել է երկու ամսով և տեղափոխվել «Արմավիր» ՔԿՀ` ՀՀ կառավարության լիազորություններին տիրանալnւն ուղղված հրապարակային կոչի համար։ Դրանից մի քանի ժամ առաջ Կարապետյանը հանդես էր եկել Հայ Առաքելական եկեղեցուն աջակցող հայտարարությամբ․«Ես մեր եկեղեցու, մեր ժողովրդի կողքին եմ: Ինչքան էլ փորձեն սևացնել, ոչ մի էլեկտրական ցանց… թքած ունեմ իրենց վրա էլ, իրենց էլցանցի վրա էլ: Ամեն ինչ լավ է լինելու, ժողովուրդը մեկ է իր խոսքն ասելու է, իրենք հասկանալու են, որ սխալվեցին»։

Совет защиты арестованного на два месяца бизнесмена и благотворителя Самвела Карапетяна опроверг распространившиеся слухи о выплатах в размере 150 000 драмов.
«В социальных сетях и мессенджерах распространяется ложная информация о якобы предоставляемой социальной помощи в размере 150 000 драмов от группы компаний «Ташир» и Самвела Карапетяна.
Мы официально заявляем, что эта информация — фейк», — говорится в заявлении Совета защиты Карапетяна.
Уточняется, что группа компаний «Ташир» не делала никаких официальных заявлений о подобных выплатах или социальных программах с указанными условиями.
«Просим не доверять и не распространять ложную информацию, чтобы избежать дезинформации и возможного мошенничества. Следите за официальной информацией, публикуемой на наших страницах в социальных сетях», — говорится в сообщении.
18 июня Самвел Карапетян был арестован на два месяца и переведен в уголовно-исполнительное учреждение «Армавир» по обвинению в публичном призыве к захвату властных полномочий в Армении. Незадолго до ареста он выступил с заявлением в поддержку Армянской Апостольской Церкви: «Я рядом с нашей Церковью, с нашим народом. Сколько бы они ни пытались очернить нас… Всё будет хорошо, народ всё равно скажет своё слово, они поймут, что ошиблись».
В ответ премьер-министр Никол Пашинян написал: «Почему активизировались блудливые „духовные лица“ и их блудливые „благотворители“? Ничего, мы снова заставим их замолчать Причем — навсегда». Позже он добавил, что Електрические сети Армении необходимо срочно национализировать.