Հունիսի 5-ին Երեւանի Մոսկվա կինոթատրոնում Բնության համաշխարհային հիմնադրամի (WWF) հայկական մասնաճյուղի նախաձեռնությամբ եւ Հայաստանի Բնապահպանության նախարարության աջակցությամբ տեղի կունենա որսագողության մասին փաստագրական ֆիլմի շնորհանդես, ինչպես նաեւ Հայաստանի բնության լուսանկարների ցուցահանդես:
Ցուցահանդեսը եւ ֆիլմի պրեմիերան նվիրված են շրջակա միջավայրի պահպանության Միջազգային օրվան:
Բացմանը մասնակցելու են երկրի մի քանի նախարարությունների, տարածքային իշխանությունների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
WWF-ն աշխարհի խոշորագույն հասարակական բարեգործական կազմակերպություններից է, հիմնադրվել է 1961-ին: Հիմնադրամի ավելի քան 5000 աշխատակիցներ աշխատում են 100 երկրներում: Ամեն տարի WWF-ն իրականացնում է ավելի քան 1200 տնտեսական նախագծեր: Գլխավոր նպատակը` Երկրի կենսաբանական բազմազանության պահպանումն է:

5 июня в ереванском кинотеатре “Москва” по инициативе армянского филиала Всемирного фонда природы (WWF) и при содействии Министерства охраны природы Армении состоится презентация документального фильма о браконьерстве, а также выставки фотографий армянских ландшафтов.
Выставка и премьера фильма приурочены к Международному дню охраны окружающей среды.
На открытии будут присутствовать представители нескольких Министерств страны, региональных властей, общественных организаций.
WWF – одна из крупнейших в мире общественных благотворительных организаций, был основан в 1961 году. Более 5 тыс. сотрудников фонда работают более чем в 100 странах. Ежегодно WWF осуществляет свыше 1200 экологических проектов. Главная цель – сохранение биологического разнообразия Земли.