11 Հուլիս 2025 - 07:29 AMT
Մելիքյան․ «Սթրայքբոլ» խաղի «շնորհիվ» 18 տարեկան տղան «աhաբեկչnւթյան նախապատրաստության» ծանր հոդվածով մեղադրյալ է
Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանին, որը մեծ հետաքրքրություն ունի «Սթրայքբոլ» խաղի հանդեպ, կարող են կալանավորել երկու ամսով։
«Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար խայտառակ քրեական հետապնդման ենթարկվող 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանին 2 ամսով կալանավորելու մասին որոշումը կհրապարակվի ժամը 11:30-ին (Աջափնյակի դատարան)։
«Սթրայքբոլ» խաղի սարքավորումների «շնորհիվ» 18 տարեկան, առողջական լուրջ խնդիր ունեցող տղան դարձել է «ահաբեկչության նախապատրաստության» ծանր հոդվածով մեղադրյալ…
Թե ում էին ուզում «ահաբեկել», ինչ «ահաբեկչություն» էին նախապատրաստում՝ ոչ մեկ չգիտի»,- գրել է Մելիքյանը։
Հուլիսի 10–ին իրավապահ մարմիններն առավոտյան խուզարկություններ են իրականացրել մի քանի ՀՅԴ-ականների տներում, այդ թվում՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի բնակարանում։ Այդ խուզարկության արդյունքում առգրավվել է պատգամավորի բջջային հեռախոսը, իսկ նրա որդին՝ Տարոն Մանուկյանը ձերբակալվել է։ Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ 7 անձ է ձերբակալվել և տարվել ՀՀ քննչական կոմիտե։

11 Июль 2025 - 08:43 AMT
Адвокат Рубен Меликян сообщил в Facebook, что 18-летнего Андраника Чамичяна, который увлечён игрой в страйкбол, могут арестовать на два месяца.
«Из-за любви к страйкболу 18-летний Андраник Чамичян, имеющий серьёзные проблемы со здоровьем, оказался под абсурдным уголовным преследованием по тяжкой статье о подготовке теракта. Решение о его двухмесячном аресте будет объявлено в 11:30 (суд Ачапняка)», — написал он.
Меликян также отметил: «Благодаря страйкбольному снаряжению этот юноша стал обвиняемым по тяжкой статье о терроризме… Кого именно собирались “терроризировать” и какое “теракт” готовили — не знает никто».
10 июля с утра правоохранительные органы провели обыски в домах членов АРФ, в том числе у депутата фракции «Армения» Гегама Манукяна. У него изъяли мобильный телефон, а его сын Тарон Манукян был задержан. Позже стало известно, что были задержаны 7 человек, которых доставили в Следственный комитет Армении.