11 Հուլիս 2025 - 12:40 AMT
ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության անդամները բողոքի ակցիա են կազմակերպել Երևանի քննչական վարչության կոմիտեի դիմաց:
Նրանք պահանջել են դադարեցնել ապօրինի ձերբակալությունները ՀՅԴ-ականների նկատմամբ և ազատ արձակել ապօրինի ձերբակալված իրենց ընկերներին, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Հուլիսի 10–ի վաղ առավոտից ուժային կառույցները ներխուժել են ՀՅԴ անդամների տներ։ Խուզարկություններ են իրականացվել ՀՅԴ անդամների բնակարաններում, այդ թվում՝ ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի աշխատակազմի ղեկավար Վահագն Մատինյանի, «Եղվարդ» խոշորացված համայնքի ավագանու անդամ, ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության Կենտրոնական վարչության նախագահ Գևորգ Մուրադյանի տներում։
Հայտնի է դարձել նաև, որ ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության անդամ, 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանը երկու ամսով կալանավորվել է։

Члены Молодежного союза партии «Армянская революционная федерация» (АРФ) провели акцию протеста у здания Следственного комитета в Ереване.
Они потребовали прекратить незаконные задержания членов АРФ и немедленно освободить своих соратников, задержанных без законных оснований, сообщает «Auroranews.am».
С раннего утра 10 июля силовые структуры провели обыски в домах членов АРФ. Обыскам подверглись квартиры депутата Национального собрания Гегама Манукяна, руководителя аппарата Верховного органа АРФ Армении Ваагна Матинояна, а также члена совета укрупнённой общины Егвард, председателя Центрального совета Молодежного союза АРФ Армении Геворга Мурадяна.
Также стало известно, что 18-летний Андраник Чамичян, член Молодежного союза АРФ Армении, арестован сроком на два месяца.