3 Հունիս 2009 - 15:45 AMT
Երեւանում տեղի է ունեցել կաշառակերության դեմ պայքարին նվիրված սեմինար: Սեմինարի կազմակերպիչն էր «Երիտասարդ իրավաբանների հայկական ասոցացիան»: Սեմինարի ընթացքում քննարկվել են երկրի անվտանգությանը եւ կաշառակերության մակարդակի նվազմանը նվիրված հարցեր: Հայաստանում կաշառակերության մակարդակը տատանվում է 0-2.5 տոկոսի միջեւ: Դա, սեմինարի մասնակիցների կարծիքով, լավ ցուցանիշ է համարվում:
Հակակոռուպցիոն ծրագիրը կազմված է երկու մասերից: Առաջին փուլի շրջանակներում Երեւանում տեղի է ունեցել սեմինար, որին մասնակցել են Չեխիայի եւ Լեհաստանի ներկայացուցիչները, որոնք ներկայացրել են իրենց հակակոռուպցիոն ծրագրերը` մշակված մինչեւ ԵՄ մտնելը: Այդ սեմինարից հետո Հայաստանի ներկայացուցիչները որոշեցին ստեղծել 9 մասնակիցներիրց կազմված խումբ, որը զբաղվելու է այդ երկրների հակակոռուպցիոն ծրագրերի առավել խորը հետազոտություններով:

В Ереване состоялся семинар посвященный борьбе с коррупцией. Организатором семинара была «Армянская ассоциация молодых юристов». В ходе семинара обсуждались вопросы, посвященные безопасности страны и понижение уровня коррупции, которая в Армении колеблется от 0 до 2,5% . Это, по мнению участников семинара, что является хорошим показателем.
Антикоррупционная программа состоит из двух этапов. В рамках первого этапа в Ереване состоялся семинар, в котором приняли участие представители чешской и польской стороны, которые представили свои антикорупционные программы, разработанные до вступления в ЕС. После этого семинара армянские представители решили основать группу из 9 участников, которая будет заниматься более глубокими исследованиями антикорупционных программ этих стран.