Երևանում օգոստոսի 1-ից հասարակական տրանսպորտի միասնական, ժամանակակից տոմսային համակարգը շարունակելու է գործել նորարար վճարման 3 տարբերակով, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Քաղաքացիները կկարողանան վճարումներ կատարել հետևյալ եղանակներով՝ տրանսպորտային քարտի օգտագործմամբ, Հայաստանի բոլոր բանկերի՝ անհպում տեխնոլոգիայով բանկային քարտերով (բացառությամբ ՎՏԲ-ի), ինչպես նաև հատուկ բջջային հավելվածի միջոցով։
Տրանսպորտային քարտը կարելի է ձեռք բերել՝ մետրոպոլիտենի կայարանների տերմինալներից կամ գանձապահներից, Telcell սպասարկման կետերից, Հանրապետության և Ֆրանսիայի հրապարակների ինֆո կետերից:
Քարտը ստանալուց հետո անհրաժեշտ է կցել նախընտրած տոմսային փաթեթը՝ transport.yerevan.am կայքում, Telcell տերմինալներով կամ Telcell սպասարկման կետերում:

С 1 августа в ереванском общественном транспорте продолжит действовать единая и современная билетная система с тремя инновационными способами оплаты, сообщает мэрия Еревана.
Горожане смогут оплачивать проезд следующими способами: с помощью транспортной карты, бесконтактными банковскими картами всех банков Армении (кроме ВТБ), а также через специальное мобильное приложение.
Транспортную карту можно приобрести в терминалах или у кассиров на станциях метро, в пунктах обслуживания Telcell, а также в инфо-центрах на площади Республики и площади Франции.
После получения карты необходимо привязать к ней желаемый билетный пакет на сайте transport.yerevan.am, через терминалы Telcell или в пунктах обслуживания Telcell.