3 Հունիս 2009 - 17:38 AMT
Ռուբեն Քոչարը աշխատում է «Շղթա» նոր ֆիլմի վրա: Ըստ ռեժիսորի, ֆիլմը տարբերվում է իր նախորդ աշխատանքներին իր մասշտաբներով: Նկարահանումներն ընթանում են Հայաստանում եւ ԱՄՆ-ում, մասնակցում են բազմաթիվ դերասաններ: Կինոժապավենի առաջին ցուցադրությունը տեղի կունենա աշնանը:
«Ֆիլմը ստեղծվել է դրամայի ժանրում, այն արտացոլում է բարդ մարդկային հարաբերությունները»,-այսպես է նկարագրել իր նոր աշխատանքը ռեժիոսր Ռ.Քաչարը:
Ֆիլմում գլխավոր դերերը կատարում են Հովհաննես Բաբախանյանը եւ Նարինե Լալայանը, որոնց համար «Շղթան» արդեն երրորդ համատեղ աշխատանքն է Ռ.Քոչարի հետ: Ի դեպ, ֆիլմում Բաբախանյանը կներկայանա հանդիսատեսին միանգամայն անսպասելի կերպարով:
Մեծ նկարիչ ու քանդակագործ Երվանդ Քոչարի որդին, Ռուբեն Քոչարը 1974թ. ավարտել է Երեւանի թատերական ինստիտուտը: Լինելով մի շարք փաստագրական ու երաժշտական ֆիլմերի հեղինակ` նա 1992թ. հիմնեց AITN (Միջազգային հայկական հեռուստացանց), ինչպես նաեւ Լոս Անջելեսում հեռարձակվող ամենօրյա «Արփիա»հեռուստահաղորդման պրոդյուսերն ու գեղարվեստական տնօրենն է:

Рубен Кочар ведет съемки нового фильма под названием “Шхта” (Цепь). По словам режиссера, фильм отличается от его предыдущих работ своими масштабами. Съемки ведутся в Армении и США.В фильме задействовано множество актеров. Премьера киноленты ожидается нынешней осенью.
“Фильм создан в жанре драмы, в нем показаны сложные взаимоотношения между людьми”, – описал свою новую работу режиссер Рубен Кочар.
Главные роли в фильме играют Ованес Бабаханян и Нарине Лалаян, для которых фильм “Шхта” стал третьей по счету совместной с Рубеном Кочаром работой. Кстати, в фильме Бабаханян предстанет в совершенно неожиданном для зрителя образе.
Сын великого художника и скульптора Ерванда Кочара, Рубен Кочар в 1974 году окончил институт театра и кинематографии в Ереване. Автор ряда документальных и музыкальных фильмов в 1992 году в США основал AITN (Международную армянскую телевизионную сеть), также является продюсером и художественным директором ежедневной телепередачи “Арпиа”, которая транслируется в Лос-Анджелесе.