ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը և նրա ընտանիքի անդամները հրավիրվել ենլ Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն՝ իրենց սեփականությանը վերաբերող ուսումնասիրության արդյունքում կազմված ամփոփագրի հետ ծանոթանալու համար։ Ծանուցումը հրապարակվել է azdarar.am կայքում։
Դատախազության հրավիրվածների թվում են նաև Գևորգյանի կինը, երկու որդիներն ու դուստրը, ինչպես նաև ծնողները։ Նրանք պետք է ներկայանան հուլիսի 24–ին։
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով՝ ծանուցում եմ, որ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Ձեզ պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվել է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր: Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալու ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (հասցե՝ ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պ. 50)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր»,-ասված էծանուցման մեջ։
Հունիսի 3–ին ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացրել էր, որ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը մեղադրվում է փողերի լվացման մեջ` մոտ 5 մլրդ դրամի:

Депутат парламента Армении от фракции «Армения» Армен Геворгян и члены его семьи были вызваны в управление по делам конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры Армении. Приглашение направлено по итогам изучения их собственности, о чём сообщается на сайте azdarar.am.
Среди вызванных — супруга Геворгяна, двое сыновей, дочь и родители. Им необходимо явиться 24 июля.
«Руководствуясь статьями 16 и 17 закона «О конфискации имущества незаконного происхождения», сообщаю, что в управлении Генеральной прокуратуры Армении по делам конфискации имущества незаконного происхождения было проведено изучение, касающееся принадлежащего Вам имущества. В результате составлен итоговый отчёт. Вы имеете право в течение одного месяца с момента получения настоящего уведомления явиться по адресу: г. Ереван, пр. Тиграна Меца, д. 50, чтобы ознакомиться с материалами дела, представить свою позицию и декларацию», — говорится в уведомлении.
3 июня Антикоррупционный комитет Армении сообщил, что бывший вице-премьер Армен Геворгян обвиняется в отмывании около 5 миллиардов драмов.