Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով Վարդավառի զանգվածային տոնակատարությունների կադրերին, գրել է, որ չի տեսնում ապատիա և ատելություն, որի մասին խոսում են ընդդիմադիրները։l
Նա հավելել է, որ «2021–ին ժողովուրդը հավատաց, որ ապագա կա՛, այսօր գիտակցում է, որ ապագան եկել է, ապագան այսօր է»։
«Ընդդիմադիր որոշ շրջանակների առանցքային խոսույթն այն է, թե Հայաստանում լարվածություն կա, ապատիա, ատելություն։
Հիմա նայում եմ Վարդավառի զանգվածային տոնակատարությունների կադրերը ու հարց տալիս ինքս ինձ․ որտե՞ղ է լարվածությունը, ապատիան, ատելությունը։
Փսեվդոէլիտար մի խմբակի ապատիան, լարվածությունը, ատելությունն ու հուսահատությունը պետք չէ վերագրել ժողովրդին։ 2021–ին ժողովուրդը հավատաց, որ ապագա կա՛, այսօր գիտակցում է, որ ապագան եկել է, ապագան այսօր է։

28 Июль 2025 - 12:21 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, комментируя на своей странице в Facebook кадры массовых празднований Вардавара, отметил, что не видит апатии и ненависти, о которых говорят оппозиционеры.
Он заявил: «В 2021 году народ поверил, что есть будущее — сегодня он осознаёт, что будущее уже наступило. Будущее — это сегодняшний день».
«Ключевой нарратив отдельных оппозиционных кругов — будто в Армении царят напряжённость, апатия и ненависть. Сейчас я смотрю кадры массовых празднований Вардавара и спрашиваю себя: где же эта напряжённость, апатия, ненависть?
Апатия, напряжение, ненависть и отчаяние одного псевдоэлитарного кружка не должны приписываться всему народу. В 2021‑м народ поверил, что есть будущее — сегодня он осознаёт, что будущее уже наступило. Будущее — это сегодняшний день.