31 Հուլիս 2025 - 11:41 AMT
Հանրային գործիչ Արթուր Չախոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ իշխանությունը կրկին օգտագործում է նախկինում հնչեցրած, բայց չկատարած խոստումները՝ առաջիկա ընտրություններին կողմ ձայներ ապահովելու նպատակով։
«Նույն ստերը՝ նոր ընտրությունների համար, միայն թե մարդիկ իրենց ընտրեն։
Ամենաստոր խոստումներից մեկը Աջափնյակի մետրոպոլիտենի կայարանի կառուցումն է։ ՔՊ-ն տարիներ շարունակ՝ ամեն ընտրությունից առաջ, հայտարարում է, թե շուտով կսկսեն Աջափնյակի մետրոյի կայարանի շինարարությունը, մինչդեռ ըստ իրենց իսկ տված ժամկետների՝ այն վաղուց պետք է արդեն կառուցված լիներ։
ՔՊ-ի համար ստելը դարձել է անբաժանելի և միակ գործիքը, որով շարունակում են մոլորեցնել ժողովրդին՝ միայն թե գամված մնան թալանի աթոռին։
Ցավալին այն է, որ դեռևս կան մարդիկ, ովքեր հավատում են այդ մաշված ու կեղծ խոստումներին»,- գրել է նա։
Որպես օրինակ Չախոյանը տեսանյութում ներկայացրել է մի հատված Երևանի քաղաքապետարանի 2023–ի քարոզարշավից, որտեղ ասվում է, որ Գյուջյան և Շոպրոն փողոցների հատման հատվածից մինչև Մյասնիկյանի պողոտա տանող նոր ճանապարհը կկառուցվի մինչև տարեվերջ, մինչդեռ այն դեռ կառուցված չէ։
Նա անդրադարձել է նաև մեկ այլ խախտված խոստման՝ Դավթաշենի երկու թաղամասերն իրար կապող ճանապարհի նախագծին, որը մինչ օրս կառուցված չէ։

Общественный деятель Артур Чахоян на своей странице в Facebook написал, что власти снова используют старые, но не исполненные обещания, чтобы заручиться поддержкой на предстоящих выборах.
«Те же самые лжи ради новых выборов, лишь бы за них проголосовали», — написал он.
Одним из самых циничных обещаний он назвал строительство станции метро в Ачапняке. По словам Чахояна, партия «Гражданский договор» уже много лет перед каждыми выборами обещает начать строительство, хотя по их же графикам оно давно должно было завершиться.
«Для «Гражданского договора» ложь стала неотъемлемым и единственным инструментом, с помощью которого они продолжают вводить народ в заблуждение, лишь бы остаться прикованными к креслам грабежа», — отметил он. «Печально, что до сих пор есть люди, верящие в эти изношенные и лживые обещания».
В сопровождающем видео он привёл пример из предвыборной кампании мэрии Еревана 2023 года, в которой говорилось, что новая дорога от перекрёстка улиц Гюрджян и Шопрон до проспекта Мясникяна будет построена до конца года. Однако дорога так и не была построена.
Также он упомянул другой невыполненный проект — дорогу, которая должна была связать два квартала Давиташенского района, но до сих пор не построена.