31 Հուլիս 2025 - 14:35 AMT
ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանն աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվելու ընթացքում հանդիպել է Քուվեյթի Պետության արտաքին գործերի նախարարի օգնական Աբդուլազիզ Սաուդ Ալ-Ջարալլահի հետ։ Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են երկկողմ հարաբերությունների դրական դինամիկան համագործակցության տարբեր ոլորտներում:
Նրանք ընդգծել են միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցության ակտիվացման անհրաժեշտությունը:
Վահան Կոստանյան և Աբդուլազիզ Սաուդ Ալ-Ջարալլահին մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդի խնդիրների վերաբերյալ:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շուրջ վերջին զարգացումները։

Заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян в рамках рабочего визита в Нью-Йорк встретился с помощником министра иностранных дел Государства Кувейт Абдулазизом Саудом Аль-Джараллахом. Стороны с удовлетворением отметили позитивную динамику двусторонних отношений и взаимодействия в различных сферах.
Они подчеркнули важность активизации сотрудничества в рамках международных организаций.
Ваган Костанян и Абдулазиз Сауд Аль-Джараллах также обменялись мнениями по актуальным вопросам региональной и международной повестки.
Замминистра представил собеседнику последние события в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.