«Մի դրամի ուժի» այս տարվա մայիսի շահառուն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարն էր, որի համար հավաքագրված 4,991,788 դրամ գումարն ուղղվել է զոհված զինծառայողների երեխաների ամառային հանգիստն ու կրթությունը կազմակերպելուն։
Ճամբարականների առօրյային ծանոթանալու և հերթական սպասված հանդիպման ակնկալիքով, օրերս Իդրամի և IDBank-ի թիմն այցելել է Հանքավան։
IDBank-ի ՍՊ ծրագրերի խմբի ղեկավար Մանե Գասպարյանը նշել է՝ «Մի դրամի ուժը» «Հայորդի» հիմնադրամի ամենաառաջին գործընկերներից է և համագործակցության հինգ տարիների ընթացքում բազմաթիվ համատեղ ծրագրեր են իրականացվել:
«Առանձնահատուկ սիրով ենք ամեն անգամ միանում հենց «Հայորդի» ճամբարին, որովհետև սա մեզ համար էլ է մեծ հնարավորություն՝ շփվելու, հաղորդակից լինելու այն երեխաների հետ, որոնք կյանքի տարբեր դժվարություններ հաղաթահարելուց հետո այսօր իրենց մանկությունն են վերագտնում ու շարունակում սովորել, զարգանալ, ապագա կառուցել մեր հայրենիքում»,-ասել է նա։
«Հայորդի» հիմնադրամը ստեղծվել է 2020 թվականի պատերազմից հետո՝ միավորելու և աջակցելու պատերազմում զոհված հերոսների ընտանիքների երեխաներին: «Հայորդի» ճամբարը համանուն հիմնադրամի ամենախոշոր ծրագիրն է, որն ամեն ամառ անցկացվում է Հանքավանում և իր հարկի տակ հյուրընկալում է 6-13 տարեկան մոտ 300 երեխայի։
«Հայորդի» հիմնադրամի հիմնադիր Վաչե Վարդանյանի համոզմամբ՝ ցանկացած աշխատանքում ամենակարևոր հաջողության գրավականը միասնության զորությունն է և «Մի դրամի ուժը» հենց այդ զորության մասին է։
«Հիմնադրման առաջին իսկ օրից, այսինքն արդեն հինգ տարի շարունակ, Իդրամը և IDBank-ը «Հայորդիի» կողքին են և անում են առավելագույնը՝ զոհված հայորդիների երեխաների համար։ Այս տարիների ընթացքում համատեղ ամենատարբեր շատ ծրագրեր ենք իրականացրել և անսահման կարևորում ու երախտապարտ եմ «Մի դրամի ուժին», որ տարիներ շարունակ անում են առավելագույնը մեր երեխաների համար»,-եզրափակել է Վարդանյանը։
Ճամբարականների հետ անցկացվել է ֆինանսական գրագիտության դասաժամ, որի ընթացքում առավել ակտիվ դրսևորված մասնակիցներն արժանացել են IDBank-ի և Իդրամի կողմից պատրաստված մրցանակների։

5 Август 2025 - 12:29 AMT
В мае этого года ежегодный лагерь «Айорди» стал бенефициаром программы «Сила одного драма». Собранные средства в размере 4 991 788 драмов были направлены на организацию летнего отдыха и образовательной программы для детей погибших военнослужащих.
В предвкушении встречи и знакомства с повседневной жизнью лагеря команда «Сила одного драма» недавно отправилась в Анкаван, чтобы лично увидеть, как реализуется инициатива, и вновь разделить тёплую атмосферу с участниками лагеря.
Руководитель группы программ социальной ответственности IDBank Мане Гаспарян отмечает, что «Сила одного драма» — один из первых партнёров фонда «Айорди», и за пять лет сотрудничества было реализовано множество совместных проектов: «Мы каждый раз с особой любовью приезжаем в лагерь “Айорди”, ведь это прекрасная возможность для нас пообщаться и наладить контакт с теми детьми, которые, преодолев различные жизненные трудности, вновь открывают для себя детство и продолжают учиться, развиваться и строить своё будущее на нашей родине».
Фонд «Айорди» был создан после войны 2020 года с целью объединения и поддержки детей из семей героев, погибших в ходе боевых действий. Лагерь «Айорди» — крупнейшая инициатива одноимённого фонда, ежегодно проводимая в Анкаване. Каждое лето он принимает около 300 детей в возрасте от 6 до 13 лет, обеспечивая для них отдых, заботу и образовательную программу.
По словам основателя фонда «Айорди» Ваче Варданяна, важнейшим залогом успеха в любом деле является сила единства, и программа «Сила одного драма» как раз об этом. «С самого первого дня основания, уже пять лет подряд, IDBank неизменно рядом с фондом «Айорди» и делает всё возможное для детей, потерявших родителей. За эти годы мы вместе реализовали множество программ, и я искренне благодарен инициативе “Сила одного драма” за неизменную поддержку и преданность нашему делу», — отметил Ваче Варданян.
В рамках визита также прошёл урок финансовой грамотности для участников лагеря. Самые активные дети получили памятные призы от IDBank.
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.