6 Օգոստոս 2025 - 07:48 AMT
BBC-ի կողմից պատրաստված «Sunrise in Armenia» ֆիլմը հեռարձակվել է բարձր դիտողականություն ունեցող հաղորդումների շարքում և հասել 98.5% դիտման ցուցանիշի՝ գերազանցելով համաշխարհային միջին մակարդակը, հայտնում է ՀՀ Զբոսաշրջության կոմիտեն։
Հայաստանը ներկայացված է Paramount Pictures-ի միջազգային հեռուստաալիքներով՝ BBC-ի կողմից պատրաստված «Sunrise in Armenia» ֆիլմով:
Ֆիլմում ներկայացվում են Հայաստանի բնապատկերները, մշակութային ժառանգությունն ու ինքնատիպ կողմերը, որոնք այժմ հասանելի են դարձել բազմամիլիոնանոց համաշխարհային լսարանին։
Նշվում է, որ այս համագործակցությունը կնպաստի Հայաստանի զբոսաշրջային տեսանելիության բարձրացմանը և նոր հնարավորությունների ստեղծմանը ոլորտի զարգացման համար։

6 Август 2025 - 08:24 AMT
Фильм BBC «Рассвет в Армении» вошёл в число самых популярных программ телекомпании, достигнув 98,5% показателя просмотров, что значительно превышает мировой средний уровень, сообщает Комитет по туризму Армении.
Документальная лента транслировалась на международных телеканалах Paramount Pictures при поддержке BBC и охватила многомиллионную аудиторию.
Фильм представляет природные пейзажи Армении, её культурное наследие и уникальные особенности, открывая страну для мирового зрителя.
Как отмечают в комитете, такое сотрудничество способствует повышению туристической привлекательности Армении и открывает новые возможности для развития отрасли.