7 Օգոստոս 2025 - 06:54 AMT
Սեպտեմբերի 15-ից դեկտեմբերի 15-ը ՀՀ–ում պահեստազորայինների վարժական հավաքներ կանցկացվեն։ Հարցն ընդգրկված է կառավարության նիստի օրակարգում։
Նախատեսվում է հավաքներին ընդգրկել պահեստազորի առաջին խմբում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերին։
Նշված նախաձեռնության հիմնական նպատակն է զարգացնել պահեստազորայինների ռազմական գործի հմտությունները, կատարելագործել մասնագիտական կարողությունները և ամրապնդել մարտական հերթապահություն իրականացնելու պատրաստվածության մակարդակը։
Վարժական հավաքների կազմակերպումը դիտարկվում է Զինված ուժերում բարեփոխումների շրջանակում՝ որպես կարևոր քայլ անձնակազմի վերապատրաստման և մարտունակության բարձրացման ուղղությամբ։

7 Август 2025 - 07:12 AMT
С 15 сентября по 15 декабря в Армении будут организованы учебные сборы для резервистов. Вопрос включён в повестку заседания правительства.
Планируется привлечь к сборам военнообязанных первой категории резерва, в том числе рядовой, сержантский и офицерский состав.
Основная цель инициативы — развитие военных навыков у резервистов, совершенствование их профессиональных умений и укрепление уровня готовности к выполнению боевых задач.
Организация этих сборов рассматривается в контексте проводимых реформ в Вооружённых силах Армении и является важным шагом в направлении повышения боеспособности и уровня подготовки личного состава.