ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, որն ուղեկցում է Նիկոլ Փաշինյանին ԱՄՆ–ում մեկնարկած այցին, գրել է ֆեյսբուքյան էջում, որ առաջիկա ժամերին փորձ է արվելու ապատեղեկատվության և շահարկումների միջավայր ստեղծել։
Նա հավելել է, որ պատերազմ չի լինելու։
«Առաջիկա ժամերին ու օրերին փորձ է արվելու հերթական ապատեղեկատվության և շահարկումների միջավայրը ստեղծել լրատվական դաշտում: Դա անելու են հիմնականում այն մարդիկ, կայքերը ու ֆեյքերը, որոնց որևէ կանխատեսում նախկինում չի իրականացել: Դրանց բոլորին դուք արդեն լավ ճանաչում եք, հետևաբար այս ստատուսն էլ իզուր եմ գրում
Չէ, իզուր չէ՝ սպասե՛ք բացառապես պաշտոնական տեղեկատվության և մեկնաբանությունների: Հնարավորության դեպքում դրանք առաջիկայում կհայտնվեն ձեր տեսադաշտում՝ կայքերում, սոցցանցերում և այլն:

8 Август 2025 - 07:10 AMT
Руководитель аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян, сопровождающий Никола Пашиняна в ходе визита в США, написал на своей странице в Facebook, что «в ближайшие часы будут предприняты попытки создать среду дезинформации и манипуляций».
Он подчеркнул, что войны не будет.
«В ближайшие часы и дни будут предприняты попытки создать очередную атмосферу дезинформации и спекуляций в медиапространстве. Делать это будут в основном люди, сайты и фейки, чьи прогнозы в прошлом никогда не сбывались. Вы их уже хорошо знаете, поэтому этот пост можно было бы и не писать.
Нет, все же не зря — доверяйте исключительно официальной информации и комментариям. По возможности они в ближайшее время появятся в вашем поле зрения — на сайтах, в соцсетях и так далее.
Будет мир, войны не будет», — написал он.
8 августа президент США Дональд Трамп примет премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в Белом доме. После отдельных встреч состоится трехстороннее заседание. Трамп заявил, что Пашинян и Алиев официально подпишут мирное соглашение, а также другие документы.